نگهداری و ایمنی هنگام کار با اره نواری ماهی

نگهداری و ایمنی هنگام کار با اره نواری ماهی

خلاصه مقاله :

نگهداری و ایمنی اره نواری ماهی فرآیند زمان بری نیست و نیاز به مراقبت های خاص ندارد اما با این حال باید مواردی را در نگهداری و استفاده از این دستگاه رعایت کرد.

نگهداری و ایمنی اره نواری ماهی فرآیند زمان بری نیست و نیاز به مراقبت های خاص ندارد اما با این حال باید مواردی را در نگهداری و استفاده از این دستگاه رعایت کرد.

مهمترین نکته ای که قابل ذکراست رعایت بهداشت و حفظ سلامتی مشتری است که برای این کار باید دستگاه را در فاصله زمانی های مناسب و پس از اتمام کار مورد شست و شو قرار داد. اینکار علاوه بر رعایت بهداشت به حفظ سلامت دستگاه و افزایش طول عمر آن منجر میشود. (درهنگام شست و شوی دستگاه دقت داشته باشید که به هیچ عنوان آب با موتور دستگاه تماسی نداشته باشد.)

در مبحث نگهداری سطح مورد استفاده در دستگاه مفهومی به نام لپینگ وجود دارد، لپ (lap) یک سطح ساینده است و لپینگ (lapping) یک روش براده برداری به وسیله این سطح است که در این حالت این سطح با فشار کم به سطح قطعه کار فشرده می شود و سطح قطعه را کاملا صیقلی میکند . با انجام یک فرایند لپینگ مناسب میتوان طول عمر دستگاه را تا حد مناسبی افزایش داد . لازم به ذکر است که بعد از انجام این فرایند فشار برش باید به آرامش صورت گیرد و کارکرد تیغه ها و ماشین اره نواری به دقت باید زیر نظر باشد. تا مشکلی برای دستگاه پیش نیاید.

همواره قبل از استفاده از دستگاه ، از سفت بودن تیغه اره اطمینان لازم را حاصل نمایید.

در هنگام برش قطعات کوتاه تر از قطعات چوبی کمکی استفاده بگیرد تا فاصله ایمنی اپراتور با منطقه چرخش تیغه حفظ شود.

در هنگام برش از وسایل ایمنی به مانند عینک استفاده کنید تا تکه های استخوان ماهی و گوشت که در حین برش به اطراف پرتاب میشود به چشم آسیب نرساند.

پس از هربار استفاده از اره نواری در پایان کار قطعات جمع شده ناشی از برش استخوان ماهی و گوشت را با برس جمع آوری کنید.

در هنگام برش کاری اجازه دهید اره قطعه را به سمت خود بکشد و فشار دادن آن به سمت اره خودداری کنید.

استفاده از روغن حل شونده موجب خنک کنندگی و روانکاری تیغه میشود. پس در زمان های مناسب از روغن مخصوص تیغه برای بهبود عملکرد دستگاه استفاده نمائید.

دستگاه های برش ذاتا ایمن هستند و خطر کمی برای نیروی کار ایجاد میکنند با این حال رعایت اصول اولیه ایمنی لازمه کار با هر دستگاه صنعتی است.

درهنگام کار با دستگاه اره نواری ماهی به فعالیت هایی که باعث حواس پرتی شما میشوند نپردازید. چراکه کار با این دستگاه نیاز به تمرکز برای اپراتور دارد.

در سمتی از دستگاه اره نواری بایستید که دکمه توقف مقابل پای شما قرار گیرد تا زمانی که به مشکلی برخوردید با فشار دکمه به وسیله زانو دستگاه از کار بیفتد.

استفاده از لوازم و تجهیزات ایمنی از جمله دستکش و لباس مناسب را فراموش نکنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.