راهنمای برش کامل یک لاشه با استفاده اره نواری

راهنمای برش کامل یک لاشه با استفاده اره نواری

خلاصه مقاله :

اره نواری گوشت یکی از ضروری ترین وسایل مورد نیاز قصابی ها ، رستوران ها ، رستوران های کبابی و […]

اره نواری گوشت یکی از ضروری ترین وسایل مورد نیاز قصابی ها ، رستوران ها ، رستوران های کبابی و مراکزی که خدمات غذایی ارائه میدهند و نیاز به برش گوشت در تعداد و ابعاد بالا دارند. اره های برش گوشتی دارای کارایی وعملکرد بالایی هستند و دارای یک طراحی نوآورانه برای قرقره ، موتور مقاوم در برابر آب و یک میز برش راحت برای استفاده طولانی مدت و سنگین است.

این اره ها بسیار انعطاف پذیر و قدرتمند هستند که حتی می توان از آنها برای برش لاشه یک حیوان کامل نیز استفاده کرد. اگر می خواهید از اره نواری گوشت برای برش گوشت تازه استفاده کنید ، این راهنما جای بسیار خوبی برای شروع است.اره نواری

قطعات مناسب برای اره نواری

در حالی که اره گوشت دارای بیشتر موارد ضروری برای فرآوری گوشت است ، قطعات جایگزینی وجود دارد که می توانند کار را در مدل های قدیمی تر آسانتر کنند. قطعات اره گوشت با کارایی بالا می تواند باعث تفاوت بین یک برش آسان و اشتباه باشد و می تواند به معنای واقعی کلمه به کاهش ضایعات و کیفیت برش و زمان برش کمک کند.

تیغه های اره گوشت  این موضوع واضح است که هنگام برش لاشه یک حیوان با تیزترین و با دوام ترین تیغه های اره گوشت کار می کنید. تیغه های اره باند باید از فولاد با کربن بالا ساخته شده و دقیقاً تیز شوند تا از طریق گوشت داخل استخوان و یخ زده کار کنند.

پاک کننده تیغه  پاک کننده تیغه بر روی اره گوشت شما برای اطمینان از انجام یک برش تمیز در هر بار کار با دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد. اگر فکر میکنید که تیغه های شما در وضعیت خوبی هستند و فکر نمی کنید که نیاز به تعویض داشته باشند ، می توانید مرتباً با تیغه های کثیف دست به گریبان هستید. این نشانه ای است که شما بهتر است از تمیز کننده تیغه استفاده کنید.

چرخ اره های گوشتی  همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، اره نواری گوشت بسیار خوب کار می کند زیرا دارای یک طرح قرقره ای خاص است که به شما کمک می کند تا قطعات سنگین گوشتی را به راحتی بچرخانید. اگر سیستم چرخ و قرقره مانند گذشته کار نمی کند ، ممکن است بخواهید تعویض چرخ را مد نظر داشته باشید.

قطعات و اجزای کوچک برش آسان استخوانهای سخت و عضلات یک مسئله ضروری برای هر قصابی است. اگر اره گوشت شما به درستی حرکت نمی کند ، می توانید دستگیره دستگاه ، پیچ ، پین ، مهره و سایر قطعات کوچک دیگر را بسته به نیاز خود تعویض کرده تا عملکرد آن مانند دستگاه نو و روغن کار شده مناسب استفاده کنید، وقتی اولین بار آن را خریداری کردید.

 در مورد اره گوشت به خاطر داشته باشید

برش یک حیوان کامل به خودی خود یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه هاست. اره گوشت اغلب یکی از بهترین ابزارها برای کار است و در مقایسه با اره های گوشتی دستی ، می تواند بافت های سخت و استخوان ها را با حداقل تلاش از طرف شما اداره کند. قصابی با استفاده از اره گوشت امکان کنترل کامل بر گوشت را به شما می دهد ، به شما امکان می دهد برش هایی در هر اندازه و با ضخامت مناسب برای مشتریان و برنامه های آشپزی مناسب خود داشته باشید.اره نواری

قبل از شروع به خرد کردن یک حیوان کامل با اره خود ، اطمینان حاصل کنید که فاکتورهای ایمنی مناسبی در محل کار خود دارید و اره شما مطابق با دفترچه کاملاً تمیز شده است. پس از آماده شدن این فرآیند ، با چرخاندن چرخ صفحه استفاده کنید تا یک دسترسی و کنترل راحت و ایمن بر روی قطعه ای که برش می دهید ایجاد کنید. این صفحه به شما امکان می دهد برش هایی با ضخامت های مختلف ایجاد کنید. به عبارت دیگر، شما می توانید به عنوان مثال از برش فیلدها، استیک های ریبین و کباب شده از یک گاو واحد استفاده کنید.

بیشتر اره های گوشتی دارای یک صفحه فشاردهننده هستند که به شما در برش بهتر قطعات بزرگ گوشت کمک می کند. این یکی از ابزارهای بسیار با ارزش براش شما هنگام کار با لاشه یک حیوان کامل است و انجام برش را برای کارکنان شما ایمن تر می کند، البته مهمترین مؤلفه برای کار با اره نواری تیغه است. اره نواری به شما امکان می دهد تا برش های کاملا یکسانی داشته باشید و در هنگام پخت و کباب کردن قطعات به صورت یکسان پخته شوند. تیغ اره خوب به شما کمک میکند که نه تنها مرغ و ماهی بلکه چندین لاشه بزرگ گاو را برش دهید.

این مطلب را نیز بخوانید:
اره نواری ماهی چیست؟

راهنمای خرید اره نواری ماهی

امنیت را الویت قرار دهید

ما نمی توانیم به اندازه کافی اهمیت ایمنی را هنگام کار با اره گوشت درک کنیم. همانطور که می دانید کار کردن با یک اره گوشت تمیز برای اطمینان از بهترین سطح عملکرد بسیار مهم است. همیشه مطمئن شوید که دستگاه شما قبل از تمیز کردن از برق جدا شده باشد تا از خطرات الکتریکی جلوگیری شود.اره نواری

فراموش نکنید که مطمئن شوید که همیشه تجهیزات ایمنی مناسب (از جمله دستکش و محافظت از چشم) را بپوشید و در برابر اصرار فشار گوشت بر روی اره مقاومت کنید. اگر درحال مشاهده مقاومت در برابر واحد هستید، ممکن است لازم باشد قطعات را برای بهترین کارایی تعویض کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.