هر آنچه در مورد اره نواری ماهی و گوشت باید بدانید

هر آنچه در مورد اره نواری ماهی و گوشت باید بدانید

خلاصه مقاله :

در این مقاله به بررسی اره نواری ماهی و گوشت به طور ویژه برای برش انواع ماهی، انواع گوشت و استخوان طراحی شده است.

اره نواری ماهی و گوشت به طور ویژه برای برش انواع ماهی، انواع گوشت و استخوان طراحی شده است، اما کسانی هستند که از اره های معمولی وحتی دستی برای برش گوشت استفاده می کنند، اما نتایج استفاده از این اره های معمولی در حجم کاری بالا جالب نیست و باعث به حدر رفتن مواد اولیه و زمان میشود .شما نیاز به یک ابزار برش کارامد دارید . برخی از تفاوت های مهم بین این نوع از اره نواری و همتایان دیگر آنها وجود دارد که ما در بخش های مختلف این مقاله در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

چرا باید از اره مخصوص ماهی و گوشت استفاده کنیم؟

اره نواری و اره دستی، در ظاهر آنها شبیه یک میز معمولی یا اره معمولی دیده ، دو نوع اره ماهی گوشت وجود دارد می شود .اما علاوه بر نوع تیغه، آنها همچنین با سرعت های مختلف کار میکنند، به خوبی تمیز می شوند و اصول بهداشتی در آنها رعایت میشود.

در زیر شما به راحتی می توانید تفاوت بین تیغه مخصوص گوشت را با تیغه معمولی ببینید. علت اینکه تیغه معمولی، گوشت را به خوبی برش نمیدهند، این است که دندان های کوچک و زاویه کمی دارند تا بتواند هم در رفت و هم در برگشت عمل برش را انجام دهد، که این موضوع باعث میشود تا این نوع تیغه به سرعت در بافت گوشت و چربی گیر کند و همچنین به جای ایجاد برش در استخوان،آن را تکه تکه یا حتی باعث از هم پاشیدن آن شود.
چون دندانه های آنها برای برش و عبور قوی و سریع از ،اره چوب نیز برای برش گوشت و استخوان کارآمد نیست فیبرهای سخت چوب به جای قطعات گوشت طراحی شده اند. دندانه های تیغه گوشت زاویه دار هستند و طراحی شده اند تا در گوشت و مواد مشابه به آن گیر نیفتند .این تیغه های برعکس انواع دیگر گوشت را به جای پاره یا رنده کردن برش میزنند.

این مطلب را نیز بخوانید:

درباره نگهداری اره نواری ماهی چه میدانید؟

راهنمای خرید اره نواری ماهی

 

انواع اره نواری ماهی و گوشت

این ابزار که در برش قطعات بزرگ گوشت به قطعات کوچکتر بسیار مفید است، که با اهداف متفاوتی تولید میشوند و انواع مختلفی دارند. انواع اصلی دستگاه های برش گوشت عبارتند از اره نواری گوشت و است .همه آنها در یک مورد مشترک هستند آنها از تیغه های برنده برای برش استفاده میکنند .همه این دستگاه ها نقش و کاربرد مهمی در تولید گوشت مناسب برای مصرف کننده دارند.

اره رو میزی گوشت را در نظر بگیرید که مشابه به همان اره نواری فلز است که شما در زمینه ، به عنوان مثال برش فلزات میبینید اما در تولید فرآوده های گوشتی برای برش قطعه های بزرگ گوشت به قطعات کوچکتر کاربرد دارد که در مراحل بعدی بتوان این قطعات برش داده شده را مجددا برش داد و به اندازه دلخواه تبدیل کرد. همه اره های گوشت بر دستگاه هایی قدرتمندی در این زمینه هستند در برش بافت های سخت عضلانی و همچنین استخوان را در کوتاه ترین زمان ممکن و با کیفیت برش بالا انجام میدهند. شما به احتمال زیاد در بیشتر فروشگاه فرآورده های گوشتی اره نواری ماهی و گوشت را دیده اید که دلیل این محبوبیت داشتن کاربردهای مشابه با اره نواری رو میزی است ولی مزیت اره نواری ماهی و گوشت استفاده آن برای انواع مختلف فرآورده گوشتی، سرعت بیشتر و اشغال فضای کمتر، و انجام برش هایی است که انجام انها با چاقوی معمولی غیر ممکن است.

ویژگی های اره نواری ماهی و گوشت مناسب برای خرید

۱- ظرفیت برش

بیشتر قصاب ها و کشتارگاههاو تولید کنندگان تن ماهی به ظرفیت برش اره نواری اهمیت زیادی میدهند. که ظرفیت برش اره نواری بستگی به نوع گوشت و شرایط گوشت و حجم کار آن متفاوت است اما ظرفیت برش بیشتر در اره نواری باعث راحتی و افزایش سرعت اپراتور خواهد شد.

۲- میز برش

اگر اره نواری ماهی و گوشت استفاده می کنید مطمئنا شما ضرورت وکاربرد وجود میز مناسب و با ابعاد بزرگ را می دانید که چه به میزان در سرعت، امنیت و راحتی کاربر دستگاه مهم است.

۳- نظافت آسان

یکی از ویژگی های مهمی که باعث میشود شما از کار با اره نواری لذت ببرید،نظافت و تمیز کردن راحت دستگاه که در هر بار کار با آن بتوانید به سرعت به قسمت هایی که نیاز به نظافت دارند دست پیدا کرده و آنها را تمیز نمایید.

۴ -قدرت

قدرت بیشتر یک اره نواری گوشت باعث افزایش سرعت و برش راحتتر و بهتر انواع گوشت و حتی افزایش ایمنی در هنگام استفاده از دستگاه و عمر مفید بالاتر دستگاه در هنگام استفاده از آن گوشت ها میشود.

۵- اجزای اصلی دستگاه

هر خریداری باید در هنگام دریافت دستگاه خود از سالم بودن اجزای دستگاه مطمین شود. در هنگام بلند کردن و حرکت دادن کارتن قبل از مونتاژ و سرهم کردن دستگاه با دقت عمل کند و مراقب باشد. بسته به نوع دستگاهی و امکانات اجزای دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و از موجود بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

 

۱- بدنه و قسمت اصلی دستگاه

۲ – میز برش

۳ – میله الف

۴ – میله ب

۵ – محافظ الف

۶ – محافظ ب

۷ – لغزنده (عقب و جلو)

۸ – نگه دارنده میله

۹ – صفحه پوششی

۱۰ – پایه ها

۱۱ – قطعات کوچک

۱۲ – پیچ و مهره ها و قطعات جانبی

 

۶- معرفی کوتاه قسمت های مختلف دستگاه

در تصویر زیر به قسمت های مختلف یک اره نواری کامل خواهیم پرداخت.

۷- جوش خوردگی محکم قطعات دستگاه

بدنه دستگاه به طور کامل جوش داده شده باشد. این موضوع باعث ثبات ساختار ماشین خواهد شد .قسمت های بالایی میز به طور کامل و یکدست به بدن دستگاه جوش داده شده باشند و علاوه بر این توسط ستون های به بدنه جوش خورده باشند .در نتیجه، بدنه و میز دستگاه به عنوان مهمترین اجزا اره نواری، برای سنگین ترین قطعات گوشت، ماهی و استخوان مناسب و کارآمد خواهد بود. این ساختار دستگاه باعث ایجاد اتصالات محکم و ویژگی بهداشتی برای تمام طول عمر دستگاه خواهد شد .و میتوان دستگاه را با تمیز کننده و با فشار بالا آب امکان پذیر میکند زیرا جوش های دستگاه جوش غیر قابل تخریب هستند.

۸ – تولید صدای کم

تولید صدا کم توسط اره نواری ماهی و گوشت بستگی به تولید چرخ های دقیق و با کیفیت دارد. سطح بالای چرخ ها، باعث تراز شدن دستگاه خواهد شد و مجهز شدن تمام چرخ های عقب و جلو به رینگ مانع از لغزیدن تیغه اره و تولید صدای اضافی می شود. هادی های ضد زنگ تیغه عملکرد و برش دقیق دستگاه را تضمین می کند. راهنمای تیغه در قسمت بالای میز قرار دارند که قابل تنظتیم هستند و منجر به ایمنی بیشتر در هنگام کار با آنها میشوند.

۹- ایمنی

با استفاده از تکنولوژی جدید که ایجاد فشار برای برش بدون ارتباط مستقیم دست انجام میشود حتی کوچکترین گوشت یا قطعه های استخوان می تواند به راحتی برش داده شوند و در عین حال دست ها از نقطه خطر دستگاه دور هستند . برای برش قطعات بزرگ گوشت و استخوان، می توان دستگیره اعمال فشار را به راحتی با دست از دستگاه جدا کرد. راهنماهای تیغه را می توان بدون استفاده از ابزار جایگزین کرد .قسمت های آب بندی دستگاه از ورود آب به داخل محفظه موتور و یاتاقان پروانه بالایی جلوگیری می کند .یاتاقانهای پروانه ی بالایی یک قطعه هیدرولیکی است که برای توزیع نیروی مطلوب بر روی یاتاقان ها استفاده می شود و در نتیجه منجر به افزایش عمر مفید توپ یاتاقان می شود.

۱۰- تجهیزات الکتریکی

ترمز الکتریکی که یکی از امکان مفید اره نواری است بدون نیاز به تعمیر و نگهداری نیست .به همین دلیل باید ثانیه ۲-۱ دستگاه اره نواری به موتور ترمز مکانیکی تجهیز شده باشد .با موتور ترمز مکانیکی زمان ترمز بین علاوه بر این موتور ترمز مکانیکی نسبت به موتور ترمز الکتریکی برای خاموش و روشن کردن مناسب ،خواهد بود تر است .دستگاه الکتریکی باید در محفظه موتور و در محفظه کاملا ضد آب قرار داده شده باشند .محفظه متراکم مانع از جمع شدگی اجزای دستگاه و اکسیداسیون جلوگیری می کند تماس های الکتریکی سوئیچینگ و در نهایت به عملکرد بدون مشکل دستگاه کمک می کند

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.