راهنمای خرید اره نواری ماهی

راهنمای خرید اره نواری ماهی

خلاصه مقاله :

با توجه به وجود انواع مختلفی از اره نواری در بازار، راهنمای خرید اره نواری ماهی به شما در انتخاب یک اره نواری مناسب و ایده آل برای کارتان کمک میکند.در این مقاله فهرستی از ویژگی های اره نواری را خواهید دید.

در این راهنمای خرید به بسیاری از سوالات که در مورد اره نواری ماهی دارید جواب داده میشود و به شما در انتخاب یک اره نواری مناسب و ایده آل برای کارتان کمک میکند. انتخاب بهترین اره نواری کار ساده ای نیست به دلیل اینکه انواع مختلفی از این دستگاه در بازار موجود است و این موضوع انتخاب را سخت میکند.

 

فهرست مهمترین ویژگیها و مشخصات برای اره نواری:

۱- قاب دستگاه:

قاب یک بخش حیاتی برای اره نواری است چون بسیاری از اجزای دیگر دستگاه به آن متصل میشوند. مهمترین معیار انتخاب اره نواری ماهی جنس قاب دستگاه است که میتواند از چدن، فولاد یا استیل باشد. درحالیکه چدن یکی از قویترین و محکم ترین مواد است، با این حال انواع دیگر نیز میتواند برای برخی ازبرنامه های نه چندان سنگین مناسب باشد. موضوع مهم که باید از آن مطمئن شد انتخاب قابی است که داری پایداری و کیفیت بالا بدون زنگ زدگی باشد. بهترین انتخاب قاب دستگاه برای اره نواری ماهی قاب استنلس استیل می باشد که میتواند علاوه بر محکم و مقاوم بودن از نظر بهداشتی نیز انتخاب خوبی باشد.

۲- موتور:

اینجا جایی است که باید این سوال را از خودتان بپرسید که برای برش چه نوع ماده ای میخواهید از اره نواری استفاده کنید؟ موتور با قدرت بیشتر برای برش در چه مقیاسی کاربرد دارد. قدرت موتور استاندارد برای اره نواری حدودا ۱ اسب بخار در نظر گرفته میشود، اما اره نواری های قابل حمل و بعضی مدل های اره نواری به این اندازه قدرتمند نیستند، ولی قادر به انجام کارهای با سختی بالا و انجام برش استاندارد هستند.

۳- تیغه:

این قسمت بخشی از دستگاه است که برش با آن انجام میشود،که تیغه را بخشی جدایی ناپذیر از هر نوع اره نواری میکند. انواع مختلفی از تیغه با کابردهای مختلف در بازار وجود دارد، اما قاعده کلی این است که انجام برش های منحنی نیازمند عرض نسبتا کم برای تیغه است. شما همچنین باید الگوی دندانه تیغه مناسب را برای خودتان انتخاب کنید. طراحی دندانه های تیغه معمولی برای برش های با جزئیات بالا و پیچیده مناسب است، اماطراحی دندانه های قلاب مانند چیزی است که شما برای برش های تهاجمی مانند برش استخوان های ماهی نیاز دارید.

۴-چرخها:

چرخ های چدن و یا آلومنیومی باعث افزایش پایداری در دستگاه میشود و لرزش ها و تکان های ناشی از چرخش تیغه توسط موتور را مهار میکند.

۵-نشاندهنده شاخص تنش تیغه:

یک شاخص و نشانگر خوب در دستگاه برای اینکه مطمئن باشید که تنش تیغه دستگاه مقدار خوبی دارد.

انواع مختلف اره نواری و مزایا و معایب آنها:

۱- اره نواری افقی

اگر شما در نظر دارید که یک اره نواری افقی خریداری کنید، باید بدانید که هم افراد تازه کار و هم افراد حرفه ایبه راحتی میتوانند با اره نواری افقی کار کنند،روش کار با دستگاه به این صورت است که قطعه ای که برش می دهید ثابت هستند و شما بایدبا حرکت دادن تیغه دستگاه برش های مورد نظرتان را ایجاد کنید. هدف این است که تا حد امکانبرش ها دقیق انجام شوند و اگر هدف شما ایجاد برش های صاف است، اره نواری افقی در این مورد عالی عمل میکند.اره های نواری یک انتخاب عالی برای افرادی هستند که نیاز به برش های دقیق دارند.
این ابزار یک انتخاب مناسب برای افرادی است که به دنبال انجام برش در ابعاد مختلف هستند. شما میتوانید هرطور که بخواهید و لازم باشد بدون نیاز به ابزار های دیگر برش های ضخیم یا نازک ایجاد کنید. یکی از نقاط ضعف این نوع از اره نواری،این است که توانایی انجام برش بصورت شکل های پیچیده هندسی یا منحنی را ندارد.

مزایا اره نواری افقی:

کم صدا : هنگام کارکردن سر و صدا زیادی تولید نمی کند. به طوری که اره نواری در صنعت به خصوص درمقایسه بادیگر دستگاههای صنعتی یک دستگاه قدرتمند و در عین حال کم صدا محسوب میشود.
تطبیق پذیر : این ابزار برای انجام برش بی نقص بر روی پلاستیک و چوب مناسب است، اما برای کار برروی فلزات و سایر اجسام ضخیم که نیاز به برش دارند مشکلی ندارد. هدف اصلی این دستگاه انجام سریع و دقیق برش صاف است.
خودکار: با تنظیمات درست، شما می توانید اره نواری را برای انجام کار به صورت خودکار برنامه ریزی کنید. این کار باعث میشود تا شما در وقت خود صرفه جویی کنید و از آنبرای انجام کارهای دیگر استفاده کنید.

معایب اره نواری افقی:

محدودیت در برش : انتظار نداشته باشید که این دستگاه به شما برش هایی با اشکال پیچیده یا خطوط منحنی ارائه دهد.
اشغال فضای زیاد : اگر شما در کارگاه خود یک اره نواری افقی دارید، از وجود فضای کافی برایاین ابزار اطمینان حاصل کنید.

۲- یک اره نواری عمودی

یک ابزار ثابت مانند اره نواری افقی است، اما شباهت آنها همینجا به پایان میرسد! بر خلاف دستگاه های افقی، اره های عمودی به شما اجازه می دهد که در اطراف جسمی که قصد برش آن را دارید، حرکت کنید. تیغه در یک موقعیت مشخص قرار دارد و کاربر برش را با حرکت دادن جسم که قصد برش را دارد انجام می دهد .به لطف این دستگاه شما هرچقدر که بخواهید میتوانید برش با جزئیات بالا ایجاد کنید .در حالی که ، اره نواری عمودی می تواند برش های به صورت مستقیم انجام بدهند امتیاز اصلی این دستگاه در ایجاد برش ها با اشکال پیچیده ای است. این اره نواری ها به شما امکان برش قطعات کوچک را می دهد .علاوه بر این، آنها همچنین می توانند با سرعت بالا کار صیقل دادن را هم انجام دهند.

مزیت های اره نواری عمودی :
مناسب برای برش های پیچیده: اگر هدف شما انجام برش های پیچیده است این دستگاه می تواند به شما برای انجام ای که باعث می شود بتوانید بر روی قطعه های ، کار کمک کند، که این کار را با حرکت دادن قطعه کار به شما میدهند کوچک نیز کار کنید.
امکان صیقل دادن همراه با انجام برش را میتوانید در کارهای خود داشته باشید که این ویژگی در –امکان صیقل دادن کار همه مدل ها وجود ندارد.

معایب اره نواری عمودی نیاز به رعایت نکات ایمنی توسط اپراتور دستگاه: این واقعیت که شما در حالی که تیغه در حال کار کردن و حرکت است،باید قطعه کار را حرکت داده و برش بزنید که این موضوع نیاز به رعایت نکات ایمنی و احتیاط در کار کردن را دارد. با این حال، اگر تمام توجه شما به انجام درست کار باشد هیچ اتفاقی رخ نمیدهد.

اره نواری قابل حمل ۳ ویژگی خاص اره نواری قابل حمل این است که شما می توانید در صورت نیاز آن را جابه جا کنید .جا به جا کردن این دستگاه راحت است و توسط خود کاربر دستگاه میتواند انجام شود .مزیت منحصر به فرد بعدی در دستی بودن آن است. که این موضوع باعث میشود که شما ، مورد این اره در هنگام کار بیشتر مراقب باشید، و همینطور به شما برای انجام برش های مختلف آزادی عمل بیشتر و بهتری میدهد .علاوه بر این، با این دستگاه می تواند انواع برش های مستقیم و برش های پیچیده و منحنی را انجام دهید. برای کار با اره نواری قابل حمل، خیلی مهم است که قبل از شروع برش تیغه اره را بر روی قطعه کار فشار دهید .اگر میخواهید بهترین نتیجه را که ممکن ، از جابه جا نشدن اره در هنگام انجام برش مطمئن شوید ،بگیرید است عادت کردن به این انجام آن برای شما زمان بر باشد.

مزایا اره نواری قابل حمل کار در مکان های مختلف – اگر شما نیاز دارید به صورت سیار کار خود را در بیش از یک محل انجام دهید، این نوع از اره میتوانید کمک بزرگی برای شما باشد. اگر بعضی از اجسامی که میخواهید آنها را برش دهید در کارگاه شما جا نمیشوند و – برش اجسام بسیار بزرگ بزرگ هستند،اره نواری قابل حمل به راحتی میتواند آنها را برش دهد. این دستگاه مناسب برای انجام برش بر روی اجسامی است که همزمان نیاز به برش های صافو – بسیار تطبیق پذیر هم برش های منحنی دارند.

معایب اره نواری قابل حمل قدرت محدود – حتی قویترین باتری نمی تواند قدرت تولیدی برق شهری را ایجاد کند.و این موضوع باعث میشود که با این حال هنوز هم میتواند بیشتر پروژه ها را ،اره نواری قابل حمل قدرت انواع ثابت اره نواری را نداشته باشد انجام دهد. . اره های نواری می توانند برای مدت زمان مشخصی کار کنند و نیاز به شارژ مجدد دارند – باتری میتواند تمام شود با این حال، شما می توانید به راحتی با اطمینان از شارژ بودن باتری ها قبل از شروع به انجام کار این مشکل را برطرف کنید.

مقایسه ویژگی های برای خرید اره نواری

اکثر تولیدکنندگان بر روی تعدادی از ویژگی های استاندارد که به تولید اره نواری های افقی یا عمودی خواهد انجامید تمرکز کرده اند. که این باعث میشود شما بتوانید مجموعه ای از ویژگی های استاندارد مشابه مانند راهنمای تیغه، سیستم کاهش تنش و خاموش کردن خودکار دستگاه را برای بیشتر دستگاهها انتظار داشته باشید و یا از امکانات اضافی مانند چراغ داخلی دستگاه استفاده کنید.ولی به شما توصیه میکنیم که شما به دنبال کیفیت ساخت و عمر مفید بالا در دستگاه باشید.

اندازه یا ظرفیت

ظرفیت برش در اره نواری تعیین می کند که چقدر پروژه ای شما میتواند بزرگ باشد .برای اره نواری عمودی، شما اغلب توسط برش عرضی و یا گلوگاه دستگاه در هنگام انجام برش چرخشی و یا دیگر برش ها در زمانی که تخته بر روی میز دستگاه قرار دارد محدود میشوید. اکثر تولیدکنندگان ابعاد ظرفیت دستگاه را به ارائه میکنند .بیشتر اره های نواری ظرفیتی به ارتفاع اینچ را داشته ۱۲ اینچ تا بیش از ۷ اینچ را دارند و شما می توانید انتظار گلوگاه به اندازه ۱۲ تقریبی باشید. اندازه و ظرفیت اره نواری اندازه تیغه ای که دستگاه میتواند با آن کار کند را هم تعیین میکند.

سرعت

ارائه می شوند.هرچقدر SFPM( بعضی از مدل های مدل باند دو سرعت هستند و معمولا از نظر چرخش در دقیقه بین SFPM سرعته، ۲ دستگاه تیغه را با سرعت بیشتری میچرخاند .برای اکثر مدل های ، بالاتر باشد SFPM که را میشود انتظار داشت. ۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰

محدوده ایجاد شیب

اره نواری می تواند دارای تیغه های ثابت همراه با میزهای شیبدار باشند و یا میز ثابت به همراه تیغه شیبدار باشد که سر تیغه قابلیت حرکت به اطراف را دارد .اکثر مدل های دارای میز شیبدار می توانند تا . درجه شیب داشته باشند، ولی مدل هایی با تیغه شیبدار می توانند شیب وسیع تری را نیز داشته باشند ۴۵

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.