آشنایی با اره نواری

آشنایی با اره نواری

خلاصه مقاله :

دستگاه اره نواری همان طور که از نامش پیداست برای برش قطعات به تکه های کوچک تر تعبیه شده است. برای برش قطعات گوشت قرمز, استخوان ها, مرغ, ماهی و … ساخته شد و همچنین در سنگ زنی نیز توسعه یافته است.

اره نواری از محصولات ماشین سازی نامجو:

دستگاه اره نواری همان طور که از نامش پیداست برای برش قطعات به تکه های کوچک تر تعبیه شده است. این ماشین صنعتی در ابتدا به دلیل استفاده از اره برای برش قطعات چوب, برای بریدن و تکه کردن الوار های بزرگ به قطعات کوچک تر برنامه ریزی شده بود که با پیشرفت صنعت تولید و توسعه غذا, این دستگاه به صورت جداگانه و با امکانات بروز شده برای برش قطعات گوشت قرمز, استخوان ها, مرغ, ماهی و … ساخته شد و همچنین در سنگ زنی نیز توسعه یافته است.

اره نواری

پس به صورت کلی این دستگاه به ۲ دسته ی اره نواری غیر چرب بری و اره نواری چرب بر تقسیم بندی می شود که ما در این مقاله به بررسی جزئیات و امکانات اره نواری چرب بر از محصولات ماشین سازی نامجو می پردازیم:

 

تاریخچه دستگاه اره نواری:

ایده ی اره نواری حداقل به سال ۱۸۰۹ باز می گردد, زمانی که ویایام نیوبریک حق اختراع این دستگاه را در انگلیس ثبت کرد, اما این اختراع به دلیل عدم توانایی در تولید تیغ اره های دو طرفه و کیفیت پائین تیغ اره ها غیر قابل استفاده شده بود. خم شدن دائمی تیغ اره ها به روی چرخ ها یا قرقره ها باعث کاهش عمر تیغ اره ها می شد و همچنین حجم برش باعث کاهش کارایی این دستگاه نیز می شد.

نزدیک به ۴۰ سال بعد یک بانوی فرانسوی به نام آن پائولین کرپین با ابداعی در روش اتصالات و جوشکاری دستگاه این مانع را از سر راه برداشت. او در سال ۱۸۴۶ برای ثبت اختراع این دستگاه درخواست داد و به زودی حق خرید آن را به تولید کننده شرکت پرین در پاریس فرانسه فروخت. ترکیب این روش با آلیاژهای فولادی جدید و تکنیک های خنک کننده اجازه داد  که این بانوی فرانسوی اولین تیغه های برش از جنس فولاد را تولید کند.

برای اولین بار دستگاه اره نواری در یک کارخانه ی آمریکایی تولید تیغ اره های فولادی ساخته شد.

به طور کلی اره نواری یک ماشین برش قطعات با یک تیغه پرقدرت بلند و تیز که متشکل از یک نوار پیوسته از فلز دندانه ای است که بین دو یا چند چرخ پولی (قرقره) برای برش مواد کشش یافته است و انواع مختلفی از آن بدست آمده است. به صورت کلی مزایای آن عبارت است از عملکرد برش یکنواخت یا منحنی شکل قطعات گوشت که دندانه های اره آن به صورت مساوی و متوالی کنار یکدیگر قرار گرفته اند و بعد از برش سطح صافی از برش قطعه گوشت را شکل می دهند که میتواند در هر اندازه و قطری برش داده شود. به طور عمومی در چرخ یا قرقره کنترل چرخش اره را انجام می دهند که یکی در همان صفحه در بالا, و دیگری در پائین صفحه و عموما در یک اندازه هستند.

نوع اره استفاده شده در این دستگاه, بسته به نوع استفاده این اره از رزین های (دندانه ای) متفاوتی برخوردار است. تقریبا تمامی اره ها امروزه توسط یک موتور الکتریکی طراحی شده اند و نسخه های قدیمی و دستی منسوخ شده اند.

 

مزایای برش با دستگاه اره نواری:

به طور کلی برش با تیغ های فلزی یا اره های فلزی خود فعلی است که در حین انجام برش خطرناک است و ممکن است با انواع حوادث از جمله بریدن دست یا اعضای فعال در هنگام برش همراه باشد. از طرفی دیگر برش با انواع چاقو که در محل های برش قطعات گوشت یا همان قصابی ها همراه است خود ممکن است به طور مثال به دلیل برش آن به صورت دستی و غیر هوشمند, باعث کاهش وزن مرغی که برای شما برش داده شده می شود و به دلیل برش دستی قطعا دورریز خواهد داشت, در حالیکه برش با دستگاه اره نواری به دلیل آنکه محدود به سختی قطعات استخوان نمی باشد, باعث برش قطعات منظم تری می شود که دورریز کمتری را داراست. از طرف دیگر تمامی مصرف کنندگان مواد گوشتی دغدغه ی تمیزی این دستگاه را دارند که آیا شستشوی این دستگاه به صورت جداگانه بعد از هر برش انجام می شودیا خیر؟ برای پاسخ به این سوال به یکی از برترین مزایای دستگاه اره نواری چرب بر برمی گردیم که به خودی خود تمامی قطعات آن به راحتی بدون هیچ ابزاری قابل جداسازی و شستشوی راحت می باشند.

 

اره نواری مخصوص چرب بری (گوشت, مرغ, ماهی, و …):

دستگاه برش گوشت به صورت نواری قابلیت برش انواع گوشت مانند گوشت قرمز, ماهی و مرغ به صورت منجمد, گرم, بدون استخوان و با استخوان را داشته و تماما از جنس استیل ضدزنگ ۳۰۴ اروپایی ساخته شده است.

این اره گوشت بری یا همان چرب بری قابل استفاده در کارگاه ها و کارخانه های صنعتی تولید مواد غذایی, رستوران ها, قصابی ها, فروشگاه های محصولات پروتئینی و … می باشد.

ار آنجا که گوشت آبزیان همانند انواع ماهی میزان چربی متفاوت از گوشت قرمز دارد, این موضوع سبب چرب شدن تیغه ی اره و خروج از لبه پولی راهنمای آن می گردد. ماشین سازی نامجو با الهام از نمونه های اروپایی اره نواری گوشت بری این مشکل را رفع نموده و با طراحی خاص پولی های راهنمای آن, از دخروج تیغه از محل خود در حین کار جلوگیری نموده است که این امر باعث افزایش ضریب اطمینان عملکرد این دستگاه شده است.

این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که تمیزکاری, شستشو, تعمیر و نگهداری دستگاه را بسیار آسان نموده است.

 

مزایای اصلی اره نواری ماشین سازی نامجو که این دستگاه را متمایز می سازد:

با توجه به تصویر دستگاه توضیحات شماره بندی شده در ذیل درج شده است.

شماره ۶٫ سطح میز کار برش گوشت بزرگ در نظر گرفته شده و کلیه ی سینی ها به صورت لولایی باز و بسته کمی شوند و بدون نیاز به تجهیزات خاصی قابل جداسازی از دستگاه و نصب مجدد می باشند. سطوح کار کاملا صیقلی می باشد و به دلیل استفاده این ماشین آلات در خط تولید تن ماهی, این امر موجب جلوگیری از تجمع آلودگی و ذرات گوشت بر روی سطح کار می شود که این عملکرد نیز موجب افزایش عملکرد بهداشت دستگاه می شود. این دستگاه قابلیت تنظیم جهت برش گوشت در ابعاد مختلف را دارد به طوری که با توجه به ابعاد مورد نیاز صفحه های تنظیم مربوطه جابجا می شوند و به این ترتیب کلیه قطعات برش خورده در ابعاد یکسان و دقیق خواهند بود.(مشاهده در تصویر)

دستگاه مجهز به سه بازوی نگهدارنده گوشت می باشد که با وجود این بازو کاربر بدون نزدیک کردن دست به تیغه ی اره, گوشت را به کلیه ابعاد مورد نظر به صورت دقیق برش می دهد و به این ترتیب از احتمال خطرات ایجاد شده برای کاربر کاسته می شود.

شماره ۱٫ بازوی محافظ تیغه ی اره قابلیت تنظیم به صورت عمودی را داشته که به این ترتیب در هر زمانی میزانی از تیغه که جهت برش مورد نیاز است بیرون محافظ قرار داشته و از آزاد بودن تیغه به صورت اضافی که باعث افزایش احتمال خطر برخورد دست کاربر با آن می شود جلوگیری به عمل می آید.

شماره ۲٫ بازوی نگه دارنده گوشت که باعث تنظیم قطر برش گوشت شما می گردد که در کنار تیغ اره نواری قرار گرفته و باعث کیفیت برش گوشت و همچنین افزایش بهداشت نیز می گردد.

شماره ۷٫ بازوی حرکت دهنده ی گوشت که تیغه های مثلث شکلی روی سینی آن تعبیه شده و وظیفه ی این بازو حرکت دادن گوشت به سمت تیغه اره می باشد و از تماس دست با گوشت (افزایش بهداشت در برش) و نزدیک شدن اره نواری به دستگاه نیز جلوگیری کرده و با حرکت دادن بازو به همراه دست برش صاف و منظمی روی گوشت ایجاد می گردد.

شماره ۳٫ این دستگاه جهت افزایش ایمنی مجهز به دکمه ی اورژانسی می باشد که در مواقع خطر کاربر با فشردن آن به سرعت دستگاه را از کار بیاندازد. همچنین درب های دستگاه مجهز به سنسوری می باشد که در صورت باز بودن درب امکان روشن کردن آن وجود ندارد.

شماره ۱۰٫ تعویض قطهات دستگاه یکی دیگر از شاخصه های کاربری دستگاه می باشد که شما می توانید بدون هیچ ابزاری فقط با شناخت سطحی از دستگاه کلیه ی قطعات دستگاه رال تعویض کنید, به عنوان مثال شما می توانید برای استفاده از اره در سایز ها و قطر های مختلف آن را تعویض کرده و با چرخاندن یک اهرم تیغ اره را از پولی جدا کرده, سپس مجددا نصب کرده و استفاده کنید.

شماره ۵٫ به آلیاژهایی که پایه آنها از آهن تشکیل شده و کمتر از %۲ کربن دارند،استیل یا فولاد میگویند. هنگامی استیل ضد زنگ می شود که در میان عناصرش حداقل ۱۰٫۵% کروم داشته باشد.این مقدار کروم پس از ترکیب شدن با اکسیژن هوا برروی استنلس استیل لایه ای را به نام اکسید کروم تشکیل می دهد که این لایه دیده نمیشود. ولی باعث میشود ارتباط بین استیل و هوا از بین رفته و استیل سالم بماند هر چه قدر مقدار کروم همراه عناصر دیگری همچون نیکل و مولیبدن بیشتر باشد این لایه تقویت میشود و خاصیت ضد زنگ بودن استیل را افزایش میدهد.

شماره ۹٫ پولی یا قرقره قطعه ای از دستگاه اره نواری است که تیغ اره حول محور دو پولی یک اندازه یه حرکت در می آید و این اجازه را به تیغ اره می دهد که حرکت خود را به صورت یکنواخت و مطمئت در یک محور انجام دهد.

شماره ۴٫ پایه های این دستگاه بر خلاف نمونه های داخلی و حتی نمونه های خارجی از مقاومت و استحکام خاصی در برابر وزن, فشار, زنگ زدگی و ضربه دیدن دارد که خود عاملی بر افزایش کیفیت استحکامی و عمر دستگاه میشود چرا که تکان خوردن و ارتعاشات دستگاه در بلند مدت باعث ایجاد اختلال در دستگاه و بعضا ساییدگی در نقاط قابل تماس با یکدیگر می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.